Birikimevim’den kentsel dönüşüm gerçeğine sektörde ilk ve tek çözüm

Türkiye kentsel dönüşüm sürecine sektörde ilk ve tek ürün oluşturan Birikimevim, tasarrufa dayalı faizsiz finansman sektöründe bir ilke imza atıyor. Müteahhit ve ev sahiplerine

Türkiye kentsel dönüşüm sürecine sektörde ilk ve tek ürün oluşturan Birikimevim, tasarrufa dayalı faizsiz finansman sektöründe bir ilke imza atıyor. Müteahhit ve ev sahiplerine kapsamlı bir çözüm önerisi sunan Birikimevim, ortalama bir evin dönüşüm bedeli için ev sahibine ayda 2.000 TL- 3.000 TL- 4.000 TL ile sisteme kayıt olma fırsatı sunuyor. Vatandaşın cebinden bir anda toplu para çıkmasını engelleyen Birikimevim hem evini yenilemek isteyen vatandaşlara çözüm hem de kentsel dönüşüme dahil olan yapılar için Türkiye’de bir ilke imza atıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın verilerine göre; Türkiye genelinde 6,7 milyon riskli, acil dönüşmesi planlanan ise 1,5 milyon konut var. Bu kadar konutun özellikle deprem gerçeğinin olduğu bir ülkede doğru hamlelerle yönetilmesi şart… Bu farkındalıkla kentsel dönüşüm sürecini oldukça rasyonel bir bakış açısıyla ele alan Birikimevim, tasarrufa dayalı faizsiz finansman sektöründe bir ilke imza atıyor. Geliştirdiği inovatif çözüm önerisiyle sektörün tüm dinamiklerini değiştiren Birikimevim, hakediş usulü ile sistemden müteahhittlere fonlama yapıyor.


Hibya Haber Ajansı

364
Okunma