Denizli’de DASK ilk sırada

  150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta, Denizli’nin sigortacılık haritasını açıkladı. Generali Sigorta verilerine göre Denizli’de sigorta hizmeti

 

150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta, Denizli’nin sigortacılık haritasını açıkladı. Generali Sigorta verilerine göre Denizli’de sigorta hizmeti alanların %69’u 35-60 yaş aralığındaki bireylerden oluşurken, genel yaş ortalaması 48 olarak gözlemlendi. Denizlilerin en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri ise sırasıyla zorunlu deprem sigortası (DASK) ve trafik sigortası oldu.

DASK ilk sırada

Generali verilerine göre, Denizlilerin en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmeti %42’lik oranla zorunlu deprem sigortası (DASK) olurken, ikinci sırada %35 ile trafik sigortası yer aldı.

Kadınların oranı %28

Denizlilerin online ve acente kanalı üzerinden sigortacılık ürünlerini alma yüzdelerine göz atıldığında, %28 kadın ve %72 erkek dağılımı istatistiklere yansıdı.

Hibya Haber Ajansı

178
Okunma