Mobilyada KDV indirimi sektöre can verecek

Ürünlerini yeni nesil teknoloji makine parkurunda üreten, Türkiye yatak sektörünün öncü markası Armis Yatak’ın Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı, 2020 Ocak ayında

Ürünlerini yeni nesil teknoloji makine parkurunda üreten, Türkiye yatak sektörünün öncü markası Armis Yatak’ın Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı, 2020 Ocak ayında açıklanan KDV oranının kalıcı olarak yüzde 8 olarak belirlenmesi ile ilgili değerlendirme yaptı. Batallı, KDV indiriminin satışları, istihdamı olumlu yönde etkileyeceğini ve sektörün gelişerek büyümesi için çok önemli bir adım olduğunu söyledi.

Armis Yatak Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı, yaptığı açıklamada: “Mobilya sektörünü canlandıracak, satışları harekete geçirecek bu kararla ilgili öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümete teşekkür ediyoruz. KDV indiriminin sektörü atağa geçireceğine inancımız çok büyük. Çünkü geçtiğimiz yıl yapılan KDV indiriminin olumlu etkisini bir üretici olarak gördük. Bu dönemde satışlarımızda artışlar olmuştu. Bu dönem içerisinde özellikle yatak kategorisinde satışlarımızda ciddi bir hareketlilik yaşandı. Kalıcı olarak vergi indiriminin yapılmasıtüketicinin satın alma alışkanlıklarını da değiştirecek. Hem sektöre, hem ekonomiye hareket kazandıracak” dedi.

KDV İndirimi İstihdamı Olumlu Etkileyecek

Türkiye’de 400 noktada yer alan Armis Yatak ile her zevke ve her gelir seviyesine uygun ürünler sunduklarını söyleyen Batallı: “Sektör büyürken istihdam konusunda da pozitif bir artış olacak diye öngörüyoruz. Çünkü satışlarımız arttıkça üretimimiz de artacak. Böylece daha fazla kişiye iş imkanı verebileceğiz. Ayrıca ihracat konusunda da hareketli günler bizleri bekliyor. Biz, ihracatta da en az yüzde 10 artış hedefi koyarak çalışmalarımızı yapmaya başladık. Hem iç piyasada hem de yurtdışında çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” diye ekledi.


Hibya Haber Ajansı

344
Okunma