Reysaş Lojistik/Döven: Sektörün önündeki engellerin kaldırılmasında desteğe ihtiyacı var

Reysaş Lojistik YKB Durmuş Döven, "Lojistik sektörü olarak desteğe ihtiyacımız var ama yatırım değil, engellerin kaldırılması konusunda destek gerekiyor" dedi. Bloomberg HT canlı yayınınna

Reysaş Lojistik YKB Durmuş Döven, "Lojistik sektörü olarak desteğe ihtiyacımız var ama yatırım değil, engellerin kaldırılması konusunda destek gerekiyor" dedi.

Bloomberg HT canlı yayınınna telefonla katılan Döven, "Temel sorun kamu kurum ve kuruluşlarının yavaş çalışması. Destek olarak bunlar hızlandırılmalı yatırımı zaten özel sektör yapıyor. Devletin ayrıca yatırım yapmasına ihtiyaç yok. Önümüzdeki engeller kaldırılmalı" diye konuştu.

Döven sözlerini, "Bugün, Lojistik Master Planı toplantısını tesadüfen televizyonlardan öğrendik. Bu tür bir çalışmaya bizlerin dahil edilmemesi ilginç. Reysaş olarak Türkiye'nin en büyük lojistik firmasıyız. Halka açığız, TCDD'den sonra en büyük demiryolu işletmecisiyiz ama Türkiye de 6 istasyon var, bunların önü TCDD tarafından kapatılmış durumda.

Sayın Bakanların açıklamaları çok olumlu ama burada dile getirilenler yıllardır özel sektörün yaptığı uygulamalar. Çin lojistik treni Avrupa'ya geçti ama biz bunu yapamıyoruz. Sektörün önündeki engeller kaldırılmalı" diyerek noktaladı.

Hibya Haber Ajansı

2.9b
Okunma