‘Yaşlılarımız çınarlarımızdır’ diyen FuzulEv’den açık çağrı: SorOna!

Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs (KOVID-19) salgınının, ülkemizde yayılımın engellenmesine yönelik farkındalık çalışmalarına FuzulEv de #SorOna kampanyasıyla destek veriyor.

Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs (KOVID-19) salgınının, ülkemizde yayılımın engellenmesine yönelik farkındalık çalışmalarına FuzulEv de #SorOna kampanyasıyla destek veriyor.
Şirketin yeni kampanyası, bir yandan 65 yaş üzeri büyüklerimizi evde kalmaya teşvik ediyor. Diğer yandan da gençlerimize açık bir çağrıda bulunuyor: “Üşenme, erteleme… İyi mi, kötü mü, ihtiyacı var mı, yok mu; #SorOna!

Tarihten bugüne kadar en zor günlerde el ele vererek üstesinden gelen bizler, şimdi de öğrenecek çok şeyimiz olduğunu bildiğimiz büyüklerimiz için el ele veriyoruz… İnsanı odağına koyan vizyonuyla 28 yıldır faaliyet gösteren FuzulEv, korona virüsle mücadelede en önemli grup olan 65 yaş üzeri büyüklerimiz için önemli bir farkındalık kampanyasına imza attı.

Şirket, #SorOna başlıklı filmiyle, 65 yaş üzeri büyüklerimize destek için tüm Türkiye’ye çağrıda bulunuyor. Kampanyayla büyüklerimizin her gün hatırlarının sorulması teşvik edilirken, ihtiyaçlarının giderilmesi için de yardımcı olmanın önemine atıfta bulunuluyor.

Barış Manço’nun ünlü “Kol Düğmeleri” şarkısının müziğinin kullanıldığı filmde, büyüklerimize göstermemiz gereken saygı ve sevgiye vurgu yapılıyor. Bu süreçte, 65 yaş üstü ve evinde yalnız yaşayanların en çok da bizlerin aramasına ihtiyacı olduğu belirtilirken, onların hallerini ve hatırlarını sormamızın bugünün en önemli görevi olduğuna da dikkat çekiliyor.

“Onlar bizim baş tacımız”

Bu zor günleri birlikte, örnek bir dayanışmayla atlatacağımıza vurgulayan FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal şunları söyledi: “Salgınının yayılım hızını yavaşlatmak için evde kalmamız önemli. Özellikle risk grubunda olan büyüklerimizin evde kalmasını teşvik etmek istedik. Gençlerin ise bu süreçte yaşlılarımıza destek vermesi gerektiğine dair bir farkındalık oluşturmayı amaçladık. Yaşlılarımızın bu toplumun çınarlarıdır. Türk milleti, köklü tarihi boyunca yaşlılarını baş tacı etmiş, onların engin tecrübelerinin kıymetini bilmiş ve bu sayede toplumsal birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmayı başarmıştır. Bu düşünceyle yola çıktık ve #SorOna kampanyamızla vatandaşlarımıza çağrıda bulunduk. Bu zor zamanlarda halkımızın büyüklerimizi yalnız bırakmayıp, olanlara yardım ellerini uzatacaklarına inancım tam.”


Hibya Haber Ajansı

2.5b
Okunma