Yaz yaklaştıkça yüzme havuzu yapımına ilgi artıyor

Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu Armut.com, covid-19 salgını sonrasında yüzme havuzu yapımı taleplerini inceledi. Yaz aylarının başlamasıyla kullanıcıların, yüzme havuzu yapımına yöneldiği görülüyor.

Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu Armut.com, COVID-19 salgını sonrasında yüzme havuzu yapımı taleplerini inceledi. Yaz aylarının başlamasıyla kullanıcıların, yüzme havuzu yapımına yöneldiği görülüyor. Armut.com verilerine göre, yüzme havuzu yapımı talepleri Mayıs ayının ilk 28 gününde, bir önceki döneme göre %204 yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Geçen yılın aynı dönemindeki verilere göre ise bu yıl havuz yapımı taleplerindeki artış %723’ü buluyor.

İstanbullular Havuz Yaptırıyor

COVID-19 önlemleri kapsamında kamuya açık havuzlardan vazgeçen kullanıcılar, en çok (%23) 30 m3’lük havuz yaptırmayı tercih ediyor. Bunu %22 ile 50 m3’lük ve %15 ile 80 m3’lük havuzlar izliyor. Yüzme havuzu yapımına gelen taleplerde en fazla talep İstanbul’dan gelirken, İzmir ve Ankara takip eden iller arasında yer alıyor.

Seramik yüzey ve ışıklandırma isteklerinin de yoğun olarak görüldüğü yüzme havuzu yapımı hizmetinin yanı sıra taleplerin %90’ında makine dairesi ve hafriyat dahil hizmet talepleri dikkat çekiyor.

Hibya Haber Ajansı

Okunma